KATEGORIE

BLOG

BLOG
Urodziny, Przyjęcia, Dekoracje
2017 01

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Kilka porad jak przygotować przyjęcie

Na pewno każdy z nas ma w pamięci jakieś przyjęcie ze swojego dzieciństwa. Mimo że jestem już dorosłą kobietą, nadal na wspomnienie jednego ze swoich  przyjęć urodzinowych uśmiecham się...

Jak każdy rodzic chcielibyśmy aby przyjęcie urodzinowe naszego dziecka było wyjątkowe i niezapomniane. Można przygotować je samemu lub powierzyć organizację przyjęcia firmie, która profesjonalnie się tym zajmuje. Szczególnie w dużych miastach jest to rozwiązanie modne, ale i niestety kosztowne. A przecież urodziny w domu też mogą być niesamowitym przeżyciem! A zatem jeśli chcesz zaskoczyć rodzinę, lub sprawić, by Twoje dziecko najlepiej jak potrafi ugościło inne dzieci. Jeśli chcesz, by impreza urodzinowa była udana dla dzieci, a Ty nie musiałabyś przez cały czas martwić się o nie, wystarczy dobrze się do niego przygotować i skorzystać z naszych porad.

Na dzień urodzin niecierpliwie czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to dla nich wyjątkowy czas, który chcemy miło spędzić z bliskimi i życzliwymi osobami. Przystępując do planowania przyjęcia porozmawiajmy z dzieckiem o tym, jak wyobraża sobie ten dzień. 

Impreza rodzinna czy dla dzieci??
Jeżeli planujesz zorganizować imprezę rodzinną, zasady jej przygotowania będą zupełnie inne niż w przypadku imprezy urodzinowej dla dzieci. Warto zadbać o to, by dziecko było zaskoczone całym wydarzeniem. Nie znaczy to, że masz trzymać je przez cały dzień w niepewności, czy większość rodziny zapomniała o jej/jego święcie.

  1. Data, czas i miejsce - ustalamy datę, godzinę przyjęcia, a także (co jest najczęściej powodem tej czynności) rodzaj przyjęcia – urodzinowe dziecka dla rodziny, urodzinowe dziecka dla kolegów i koleżanek. Na podstawie określonych „danych” tworzymy listę gości, których będziemy zapraszali. Jeśli ma to być kinderbal, dajmy dziecku zdecydować, kogo chce zaprosić. Nie zawsze jesteśmy na bieżąco w sytuacjach między dzieckiem, a kolegami. Często o sympatii lub antypatii potrafi decydować chwila.

  2. Zaproszenie - po ustaleniu listy gości warto jest przygotować zaproszenie. Nie kupujmy gotowych szablonów. W prosty sposób możemy zaprojektowac indywidualne zaproszenie. 

  3. Motyw przewodni - są zwolennicy i przeciwnicy. Jeżeli jednak dziecko szczególnie się czymś pasjonuje możemy przygotować urodziny tematyczne. Prosimy wtedy gości, aby ubrali się zgodnie z tematem imprezy oraz przygotowujemy dekorację, muzykę, zabawy zgodne z głównym motywem przyjęcia. Na przykład jeżeli dziecko uwielbia smerfy kupujemy serwetki, papierowe talerzyki i kubeczki ze smerfami, zamawiamy tort z ze smerfami itd. Do tańca włączamy smerfne hity oraz wymyślamy smerfne zabawy (np. poszukiwanie smefrojagód lub ucieczka przed Gargamelem). Podobnie postępujemy kiedy dziecko interesuje się księżniczkami, super-bohaterami, dinozaurami itp. Poszukujemy wszystkiego, co się wiąże z zainteresowaniami dziecka i dostosowujemy do przyjęcia.

  4. Dekoracje - na początek nalezy ustalić czy jest motyw przewodni czy tez nie. Tak naprawde przyjęcie urodzinowe nie musi mieć jednego motywu, ale kolorowe dekoracje powinny być jego obowiązkowym elementem. Watro zaopatrzyć się w dużą ilość balonów, które oprócz funkcji dekoracyjnej mogą przydać się również do zabawy. Kolorowe serpentyny i wstążki są jak najbardziej mile widziane. Można kupic gotowe dekoracje lub przygotować je samemu co może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny. W naszej galerii znajdziecie kilka pomysłów znalezionych w internecie.

  5. Tort - najważniejszy jest tort. Koniecznie powinien być bardzo słodki i jak najbardziej kolorowy. Wiele cukierni oferuje w sprzedaży specjalne torty urodzinowe dla dzieci w kształcie na przykład bohaterów ich ulubionych bajek. Bez wątpienia taki tort będzie idealnym prezentem, który wzbudzi w dziecku radość a może nawet wprawi w osłupienie. Pamiętajcie o świeczkach i zapaleniu ich przed jego wniesieniem do pokoju / ogrodu. Ważnym elementem jest pomyślenie o jednym życzeniu przed zdmuchnięciem świeczek. Stanowi to wspaniałą tradycję, którą Twoje dziecko będzie wspominało już jako dorosłe i z pewnościa przekaże ja swoim dzieciom...

  6. Menu - kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiednich potraw. Warto by były to owoce i warzywa podane w ciekawej i kolorowej formie. Jeżeli jest to przyjęcie organizowane dla dzieci, mogą to być niewielkie kanapeczki, czy też małe pizze. Jeżeli to przyjęcie rodzinne zadbaj o to, by menu było bardziej "dorosłe" ale jednak z zachowaniem duzej kolorystyki - w końcu to urodziny dziecka! Najlepiej by na takiej imprezie nie pojawił się na stole alkohol. Możesz ewentualnie nalać dorosłym lampkę wina a dzieciom smaczny sok np. ze świerzych owoców i warzyw. Lepiej zrezygnowac z podawania napoi gazowanych, mogą dzieciom zaszkodzić i na pewno nie są zdrowe.

  7. Gry i zabawy - doskonale zdajemy sobie sprawe z tego, że dzieci szybko sie nudzą. Podczas imprezy urodzinowej warto miec przygotowanych kilka zabaw i gier dla dzieci. Oczywiście inne zabawy mozemy zorganizować gdy przyjęcie jest w ogrodzie a inne gdy w domu. Propozycje zabaw przedstawimy w kolejnym artykule.
  8. Ubiór - Warto, by Twoje dziecko czuło się wyjątkowo. Jeżeli przyjęcie jest z wybranym motywem, strój dziecka powinien być do motywu dostosowany. Gdy motywu nie ma warto pamiętać o tym by strój był odświetny. Jednak w każdym przypadku ważne by był wygodny.

Przemyślane i odpowiednio zorganizowane przyjęcie urodzinowe wcale nie musi dużo kosztować, a może być wspaniałym wspomnieniem na całe życie. Pamiętajcie, że w tym wszystkim najważniejsza jest zabawa.

Dodaj swój komentarz